Svitanie – zážitkový LARP

Košice, 19.2.2013 – Legenda vraví, že kedysi dávno mágovia zachránili ríšu pred zánikom. Cisár im z vďačnosti venoval kus zeme, kde by sa mohli usadiť a vyhlásil, že od tej chvíle je ich slovo ako zákon. Oni na oplátku prisahali, že ak ich ríša v najhoršom zavolá, prídu na pomoc.

Ale to je len rozprávka. A kto by už dnes veril rozprávkam?

… áno, je pravda, že v srdci cisárstva sa rozprestiera les, ktorý je pre všetkých zapovedaný … áno, je pravda, že čas od času sa pri dverách objavia prapodivní pútnici nesúci cisársku pečať, aby odviedli dieťa od rodičov… ale… To predsa ešte nič nedokazuje však? Veď… ríša si žije svojim životom, a kúzla a mágiu ešte nikto nevidel …

Teda… až donedávna…

Cisárstvom sa začali šíriť reči o mŕtvych, ktorí vstávajú zo svojich hrobov. Obchodné karavány z juhu rozprávali o podivných piesočných búrkach, ktoré na nich volali ľudskými hlasmi. Námorníci z východných prístavov rozprávajú o morských obludách podstatne viac, než kedy v minulosti. A severskí horali si ticho šepkajú o návrate trolov.

Blázniví hovoria o konci sveta a tí rozumní o nekvalitnej pálenke…

Ale v jednom momente uverili všetci. Hranice ríše prekročila armáda, a nebolo na nej pranič ľudského. Tvorovia z legiend, oživené živly, duchovia, prízraky, a víly zomknuté v jeden šik sa valia v pred.

Cisárska armáda, ktorá sa im postavila do cesty, bola rozprášená. Ríšou sa šíri strach…
Je isté, že čas, ktorý nadíde rozhodne o osude ľudí. Povstanú mnohí hrdinovia a budú napísané mnohé legendy.

Ale o nich náš príbeh nieje…

Na okraji zakázaného lesa práve končí svoje cvičenie v teréne na pohraničnej strážnici malá skupinka mágov. Či skôr mágskych učňov. Balia svoje veci, a čakajú, kým ich príde vystriedať ďalšia.

To však ešte netušia, že po ceste vedúcej k nim sa na splašenom koni s vetrom o preteky ženie posol s pečaťou cisára na brašni a že v jeho pätách cvála sama smrť…

Aj takto vyzeral komorný LARP svitanie, ktorý sa odohral po zotmení v noci z 22. na 23. septembra 2012 na okolitých lúkach rekreačného miesta Bankov v Košiciach.